لطفا برای ارسال هرگونه پرسش اینجا را کلیک نمایید.
کارخانه
نشانی : اصفهان - انتهای اتوبان ذوب آهن - شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان
تلفن مرکز : 03152573333
دورنگار : 03133322258
دورنگار : 03133321964
شماره پستی : 8493111111
شماره ثبت شرکت : 25230
شماره اقتصادی : 9334-7586-4111
پست الکترونیک : info@esfahansteel.com

حوزه معاونت فروش و بازاریابی
نشانی : اصفهان - بلوار سعدی - شماره 187

تلفن مرکز:  03136271800

تلفن مرکز : 6240031 0313
تلفن مرکز : 6240032 0313
تلفن مرکز : 6242700 0313
تلفن مرکز : 6270220 0313
دورنگار : 03136240033
پست الکترونیک : sales&export@esfahansteel.com

مدیریت فناوری اطلاعات
تلفن : 03152574449

پشتیبانی وب سایت
تلفن : 03152574477

تلفن دفاتر مدیران

۱۳۹۶/۰۵/۲۱

ساخت كوره بلند شماره 3 به روايت پيشكسوت صنعت فولاد كشور

كوره بلند شماره 3 در طول 8 سال فعاليت خود حدود 10 ميليون تن چدن توليد كرده است . اين كوره در سال 88 راه اندازي شد و ظرفيت توليد چدن شركت را به 3 ميليون و 600 هزارتن رساند . در خصوص كم وكيف ساخت اين كوره با مهندس موتمن از پيشكسوتان عرصه صنعت فولاد كشور و از اولين متخصصان تكنولو‍‍ژي كوره بلند گفتگو نموديم كه در پي مي آيد :

طی چه سال هایی در بخش کوره بلند فعالیت داشته ايد ؟

از آنجايي که بخش های اصلی خط تولید شامل بخش چدن (کوره بلند،آگلومراسیون و کک سازی)، بخش فولاسازی و ریخته گری، بخش نوردها و بخش کارگاهی تولیدی جانبی (بخش تولیدات نسوز، مهندسی کل مکانیک و بخش انرژی و نیروگاهها) هستند ، بخش کوره بلند جزء بخش های اصلی خط تولید و تأثیر گذار در فرایند تولید نهايي ذوب آهن است . اینجانب افتخار حدود 22 سال کار مستقیم در بخش کوره بلند در مشاغل مختلف آن و نهايتاً مدیریت بخش را به عهده داشتم . با تغییر سمت از مدیریت بخش کوره بلند به عنوان مدیر ارشد تولید منصوب شدم که مدیریت و مسئولیت کل خط تولید ، بخش های اصلی و بعد از آن هم سه سال معاونت بهره برداری خط تولید را به عهده داشته که در طول 5 سال عهده دار بودن مدیریت تولید و بهره برداری باز هم مسئولیت مدیریت بخش کوره بلند جزء وظایف اصلی و اولیه اینجانب بود. ضمناً لازم است یادآور شوم که یک دوره یک و نیم ساله کارورزی در کشور شوروی سابق در ارتباط با تکنولوژی کوره بلند گذراندم و پس از مراجعه به ایران جزء گروه های اول تحویل و تحول بخش کوره بلند از واحدهای سازنده و اولین بهره بردارهای بخش کوره بلند بودم. علاوه بر مسئولیت مدیریت بخش کوره بلند مسئولیت مدیریت تعمیرات اساسی و بازسازی و رفع حوادث بخش کوره بلند را هم در زمان مدیریت این بخش و هم در پست مدیریت ارشد تولید و بهره برداری به عهده داشتم.

از خاطرات زمان طراحی و بهره برداری از کوره سه ذوب آهن اصفهان به صورت اختصار بگویید؟

نظر به اینکه شروع اجراء طرح توازن ذوب آهن اصفهان شامل کوره بلند شماره 3 و آگلوماشين شماره 4 باتری کک سازی شماره 3 نیروگاه حرارتی 110 مگا واتی و تأسیسات جانبی جهت افزایش تولید از یک میلیون و 900 هزار تن به 3 میلیون و 400 هزار تن فولاد در سال هم زمان با تغییر سمت اینجانب از معاونت بهره برداری به قائم مقام مجری طرح های توسعه ذوب آهن و معاونت اجرائی انجام گردید لذا در طرح توسعه مذکور و انتخاب مشخصات فنی و تکنولوژی کارگاه های توسعه فوق با کمک معاونت طرح و برنامه و دیگر معاونت ها و مشاور منتخب ذوب آهن ، مشارکت داشتم . با توجه به اجرای طرح موفق تولید ورق نازک به نام طرح سبا که از حداکثر ساخت داخل جهت اسکلت فلزی و تجهیزات صنعتی استفاده گردیده بود و در ساخت تجهیزات توسط سازندگان داخل کشور موفقیت های خوبی حاصل شد ، همین سیاست در انتخاب تکنولوژی های مدرن و بهینه نیز اتخاذ گردید و از حداکثر توان ساخت داخل با حداقل برآورد هزینه بهره گرفته شد و طرح مزبور جهت اجراء طرح توازن شروع شد. البته بایستی یادآور شوم که علی رغم هزینه های بهینه جهت اجراء طرح توازن متأسفانه بدلیل عدم تأمین نقدینگی جهت ادامه کار ، زمان اجراء طرح و هزینه مصرف شده بیش از زمان و اقلام پیش بینی اجراء اولیه طرح بود. ضمناً اینجانب پس از انجام عملیات اجرايي اولین بخش طرح توسعه توازن بنام باتری شماره 3 را شروع کردم و به افتخار بازنشستگی پس از 37 سال خدمت در بزرگترین واحد تولید صنعت فولاد کشور نائل آمدم . جالب است پس از بازنشسته شدن در شرکت سرمایه گذاری قائم رضا مشغول به کار شدم . اين شركت پیمانکار طرح توازن ذوب آهن اصفهان بود و من عملاً عضوی از پیمانکار مجری طرح توازن ذوب آهن اصفهان شدم .

در رابطه با خاطره کوره بلند 3 و طرح توازن بایستی به دو نکته اشاره کنم. اول ان همانطوری که می دانید علاوه بر سهم ساخت داخل در طرح های توسعه سازمان های دولتی ،  براساس مصوبه سال 1377 قانون حداکثر ساخت داخل مجلس شورای اسلامی ، 51 درصد از کل سرمایه گذاری طرح می بایستی در ایران ساخته و نصب می گردید که این مهم با توجه به تجربه اجراء طرح ساخت داخل توسط پیمانکاران داخل انجام شد . علاوه بر این ، مجدداً با توجه به توصیه وزارت صنایع وقت سهمی از تعهد شرکت های خارجی مجری واحدهای توسعه طرح توازن هم به شرکت های داخلی واگذار گردید که بر این اساس سهمی معادل 6 ميليون دلار از سهم شرکت ( POSCO ) مجری طرح کوره بلند و آگلومراسیون به شرکت های سازنده جرثقیل ها ، متال ها و تابلوهای برق و پالت های ماشین آگلومراسیون واگذار گردید. این مهم شرایط بیشتری جهت امکان استفاده از توان شرکت های سازنده قطعات داخلی را فراهم کرد و نکته دوم در رابطه با بهره برداری کوره 3 را می توان رفع اختلال تکنولوژی در روند کار کوره بلند در سال 92 را بیان کرد . این اختلال به دلیل عدم تأمین کک مناسب جهت کوره بود که تولید کوره کاملاً متوقف شد و هزینه های زیادی جهت رفع اختلال کوره و دعوت از دو کارشناس ونزولائی و اوکراینی  انجام شد . اما آنها متأسفانه نتوانستند مشکل کوره بلند را حل کنند و در آن زمان اینجانب به اتفاق کارشناسان کوره بلند به مدت یک ماه با تلاش فراوان و بکارگیری تجربیات چندین ساله ، رفع اختلال از روند کار کوره بلند را انجام دادیم و تولید مجدد کوره بلند در سطح طرح برقرار شد . این یک خاطره فراموش نشدنی از بهره برداری کوره بلند شماره 3 بود.

تزریق پودر زغال به کوره بلند با توجه به شرایط فعلی شرکت چه مزایایی در بر دارد؟

یکی از روش های کاهش مصرف کک و جانشینی آن مصرف پودر زغال از طریق فورم های هوای دم در کوره های بلند است . این امر در شرایط فعلی در بیشتر کوره های بلند دنیا در حال اجرا است و این  میزان تزریق پودر زغال در بعضی از کوره های بلند تا 180 کیلوگرم به ازای یک تن چدن می رسد که سهم عمده ای از کاهش مصرف کک و کاهش هزینه جهت تولید یک تن چدن می گردد.

یکی از نکات مهمی که باعث می شود تولیدکنندگان چدن به روش کوره بلند علاقمند به استفاده از تزریق پودر زغال به کوره بلند باشند این موضوع است که قیمت زغال غیر کک شو یا آنتراسیت ارزان تر از زغال کک شو می باشد و علاوه بر این هزینه ای جهت تبدیل زغال به کک و افزایش قیمت سوخت نخواهند پرداخت .

در کشور ما خوشبختانه زغال غیر کک شو موجود می باشد و امکان استفاده از آن در کوره های بلند فراهم است و علاوه بر این ضریب جانشینی پودر زغال بجای کک نسبت به دیگر مواد جانشینی مانند گاز طبیعی بیشتر است . لذا تصمیم ذوب آهن مبنی بر اجراء طرح تزریق پودر زغال به 3 کوره بلند تصمیم صحیح و منطقی است و به خصوص جهت بالانس تولید کک و مصرف آن و جانشینی کمبود تولید کک مصرفی ، اقدام بجائی می باشد . تنها نکته ای که هنگام تزریق پودر زغال در کوره های بلند بایستی توجه کرد این است که کیفیت کک مصرفی از نظر کیفی بایستی در سطح عالی باشند تا امکان کاهش مصرف آن و تزریق پودر زغال فراهم گردد.