۱۳۹۷/۰۲/۱۸

مهندس مهدی بهرامی معاون منابع انسانی و امور اجتماعی شرکت شد

طی حکمی از سوی مهندس احمد صادقی مدیرعامل شرکت ، مهندس مهدی بهرامی به عنوان معاون منابع انسانی و امور اجتماعی ذوب آهن اصفهان منصوب گردید .

مهندس بهرامی پیش از این سمت هایی همچون عضو كميسيون معاملات شركت ، مشاور اجرايي منابع انساني و امور اجتماعي ، مشاور و مدير دفتر مدير عامل ، كارشناس امور فني بهره برداري ، عضو هيات مديره شركت معادن منگنز ايران و كارشناس روابط كار و مددكاري اجتماعي شركت ملي نفت ايران را تجربه نموده است .

وی دانشجوی دكتراي مديريت فناوري اطلاعات ، كارشناسی ارشد مديريت صنعتي (مديريت توليد) ، كارشناسي مديريت دولتي و مهندسي فناوري اطلاعات می باشد .

مراسم معارفه مهندس بهرامی سه شنبه 18 اردیبهشت ماه با حضور مدیرعامل و جمعی از دیگر مسئولین شرکت برگزار شد .در این مراسم همچنین مهندس حمید حسینی به عنوان مدیر سازماندهی و روشها و مهندس آرش شفیعی به عنوان مدیر آموزش و توسعه منابع انسانی معارفه شدند .

مدیریت ذوب آهن اصفهان ، حفظ کرامت انسانی کارکنان و عدالت را در اولویت قرار داده است

مهندس صادقی مدیرعامل ذوب آهن در مراسم معارفه مهندس مهدی بهرامی به عنوان معاون منابع انسانی و امور اجتماعی شرکت ، منابع انسانی را  مهمترین سرمایه سازمان دانست و گفت : کارکنان با آرامش و نشاط می توانند وظایف خود را به خوبی انجام دهند و لذا وظیفه مدیریت است که این آرامش و نشاط را افزایش دهد .

مدیرعامل شرکت ، انسجام مدیریتی را عامل مهمی در جهت دست یابی به اهداف سازمان دانست و گفت : موفقیت های اخیر شرکت و عبور از بحران به دلیل همین انسجام مدیریتی در ذوب آهن و همدلی کارکنان حاصل شد .

مهندس صادقی افزود : بسیاری تصور می کردند ذوب آهن با توجه به مشکلات عدیده ای که داشت  ، نمی تواند از آن بحران به سلامت عبور کند اما امروز شاهد آن هستیم که این کشتی از گل بیرون آمده و حرکت خود را آغاز کرده است .

وی با بیان اینکه در سال 96 بخشی از بدهی های شرکت پرداخت شد ، افزود : یکی از مهمترین مشکلات این شرکت ، بدهی های سنگین است اما ذوب آهن اثبات کرد که می تواند این بدهی ها را پرداخت کند هرچند زمان بر باشد .

مدیرعامل شرکت شرایط ذوب آهن در سال جاری را بسیار بهتر از سال گذشته ارزیابی نمود و گفت : انسجام مدیریت و کارکنان روز به روز در حال افزایش است و در این فضا کسانی که بدخواه این شرکت هستند قادر به سم پاشی و ایجاد یاس نخواهند بود .

مهندس صادقی بر رعایت عدالت در شرکت تاکید نمود و گفت : مدیران باید تمام تلاش خود را بکنند که بی عدالتی در شرکت نباشد . به عنوان مثال در انتصاب ها ، ارتقاء ها و سایر موارد ، توانمندی ، کارآمدی و تخصص افراد ملاک باشد ، نه اینکه عده ای تصور کنند با فشار سیاسی یا سایر اهرم ها می توانند امتیاز بگیرند .

وی ، هدف اصلی اصلاح ساختار سازمانی در شرکت را  افزایش بهره ور ی دانست و گفت : این اصلاح ساختار هرگز به معنای کاهش نیروی انسانی نیست و امنیت شغلی تک تک کارکنان مدنظر است که این امر بارها مورد تاکید قرار گرفته است .

مدیرعامل شرکت افزود : در شرایط کنونی که ثبات ، انسجام و یکدلی حاکم شده است می توانیم با سرعت بیشتری شرایط ذوب آهن را بهبود بدهیم و این امر با همکاری تمام تلاشگران سختکوش این مجتمع عظیم صنعتی محقق می گردد .

مهندس مهدی بهرامی معاون منابع انسانی و امور اجتماعی شرکت نیز طی سخنانی ، تلاش برای حفظ کرامت انسانی کارکنان را در اولویت دانست و گفت : برنامه ها و اقدامات مختلفی در راستای حفظ کرامت انسانی و افزایش انگیزه کارکنان مدنظر است که قطعاً منجر به افزایش بهره وری و بهبود شرایط شرکت می شود . در مجموع ارتقاء رفاه کارکنان نیز با بهبود شرایط شرکت حاصل می گردد .

وی افزود : حوزه منابع انسانی شرکت در قبال سلامت روح و جسم کارکنان مسئول است و باید به منابع انسانی همچون امانت نگاه کنیم . منابع انسانی سرمایه هایی هستند که خانواده ها به امانت نزد ما گذاشته اند  و باید سلامت آنها حفظ شود .

معاون منابع انسانی و امور اجتماعی شرکت به توسعه آموزش در ابعاد مختلف و برای تمام سطوح از مدیران تا رده های مختلف سازمان تاکید نمود و افزود : اصلاح ساختار سازمانی با هدف چابک سازی سازمان با جدیت دنبال می شود و تاکید می کنم که کاهش نیرو به هیچ عنوان مطرح نیست .

مهندس بهرامی برنامه ریزی برای ارتقاء سطح خدمات رسانی به کارکنان با اصلاح و بازنگری آیین نامه ها و مقررات متناسب با شرایط جدید شرکت ، انجام فعالیت های فرهنگی ، ورزشی و رفاهی ضمن رعایت صرفه جویی با هدف افزایش سطح رضایت مندی و اثر بخش به صورت عادلانه را از اهم برنامه های این حوزه دانست و عنوان نمود که توجه ویژه به ایثارگران گرانقدر شرکت و خدمت بی منت و اجرای قوانین و مقررات مربوطه سرلوحه فعالیت ها قرار خواهد گرفت .