۱۳۹۷/۰۶/۱۷

پس از 40 سال  و برای اولین بار در شرکت تارابگین ذوب آهن اصفهان محقق شد :

ساخت، نصب و راه اندازی موفقیت آمیز خط پنجم تولید پشم معدنی به روش کوره الکتریکی

مهندس مسعود پیرجمالی مدیر پروژه های شرکت تارابگین با اعلام این خبر گفت : این شرکت اولین تولیدکننده عایق های معدنی پشم سنگ است که در سال 56 توسط شرکت اتریشی VOEST-ALPIN در کنار ذوب آهن با چهار خط تولید‍ پشم سنگ احداث شد و مورد بهره برداری قرارگرفت و از آن زمان تا کنون به دلیل بالا بودن کیفیت محصولات خود، جزء تولید کنندگان مطرح عایق های معدنی در سطح کشور شناخته می شود. 

نقش بهره گیری از توان و اندیشه داخلی
وی افزود : با توجه به نیاز بازار و در ادامه بهره برداری از کوره کک سوز شرکت در سال 95 ،  به دستور مدیر عامل شرکت، ساخت یک خط تولید مشابه با خطوط تولید شرکت اتریشی در اردیبهشت ماه سال جاری در دستور کار این واحد قرار گرفت.  لذا با توجه به عدم وجود نقشه و اطلاعات مورد نیاز ، این واحد با بهره گیری از تجارب ارزشمند بخش های داخلی کارخانه و با استفاده از روش مهندسی معکوس ، ساخت خط پنجم کوره برقی را  از اوایل خرداد ماه آغاز نمود و به لطف خدا و با همت و حمایت مدیر عامل و سایر واحدهای کارخانه  ، خط پروژه مذکور در مردادماه 97 استارت خورد  و مورد بهره برداری آزمایشی قرار گرفت.

مهندس مسعود پیرجمالی خاطر نشان کرد : پس از انجام این روند آزمایشی موفقیت آمیز و بعد از انجام مراحل تکمیلی خط پنجم، تولید نامی پشم سنگ با کیفیت بسیار عالی در هفته اول شهریور ماه سال جاری محقق شد  و این خط جهت تولید مداوم تحویل بهره بردار گردید.  لذا ساخت، نصب و راه اندازی موفقیت آمیز خط پنجم تولید شرکت به روش کوره الکتریکی پس از گذشت بیش از 40 سال برای اولین بار انجام و در ساخت،نصب و راه اندازی این خط تولید بومی سازی کامل صورت گرفت . 
وی در پایان  این موفقیت ارزشمند را به تمامی همکاران سخت کوش خود در شرکت  سهامی ذوب آهن و شرکت تارابگین تبریک گفت  و از همکاری واحد های مختلف کارخانه تشکر نمود.