۱۳۹۷/۰۲/۱۶

افتتاح اولين مركز مقاومت بسيج استان اصفهان در فولادشهر

همزمان با سال روز آغاز عمليات آزادسازي خرمشهر (عمليات بيت المقدس ) و شهادت سردار رشيد اسلام شهيد قجه اي ، مركز مقاومت بسيج شهر فولادشهر افتتاح و آغاز به كار نمود.

در آيين افتتاح  اين مركز كه جمعي از مسئولين نظامي ، سياسي استان و منطقه و همچنين جمعي از معاونين و مديران ذوب آهن اصفهان حضور داشتند ، سردار فدا جانشين سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان  در سخانی ضمن گرامي داشت ياد و خاطره رشادت هاي رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس و شهداي مدافع حرم به ويژه نقش مهم سرداران و رزمندگان شهيد اصفهان از جمله شهيدان خرازي ، كاظمي و قجه اي در آزادسازي خرمشهر گفت : اين پيروزي ها نتيجه باور داشتن جوانان ، ايمان و توكل به خدا و رهبري حضرت امام خميني (ره) بود كه دشمنان انقلاب و نظام اسلامي را مأيوس نمود.

وي با تأكيد بر ضرورت حضور در عرصه هاي مختلف و توجه به توان داخلي و توانمندي نيروهاي متخصص تصريح كرد : با روحيه بسيجي و بهره گيري از شجره طيبه بسيج مي توان از همه ظرفيت هاي موجود براي اهداف انقلاب اسلامي و رشد و توسعه كشور استفاده  نمود.

سرهنگ صفرپور فرمانده سپاه ناحيه لنجان نيزگفت :در جهان امروز نظام هاي سياسي بين المللي به سمت تفكر اسلامي و توحيدي در حركتند و هر روز شاهد موفقيت هاي بزرگي در اين زمينه هستيم.

وي افزود : با مدد تفكر بسيجي و دفاع مقدس ، هم اكنون نظام اسلامي در اوج اقتدار است و دشمن با توطئه هاي مختلف سعي مي كند كه امنيت اين نظام مقدس را به چالش بكشد.

فرمانده سپاه ناحيه لنجان تأكيد نمود : با تحقق اقتصاد مقاومتي و حمايت از كالاي ايراني بايد دشمنان را مأيوس نماييم. وي استحاله انقلاب و مأيوس نمودن مردم را از اهداف مهم دشمن ذكر نمود و گفت : امروز همه ي ما وظيفه داريم در راستاي استقرار امنيت ، حفظ نظام و پاسداري از خون شهدا تلاش كنيم.

سرهنگ صفرپور در پایان، ظرفيت شهر فولادشهر را براي فعالیت مركز مقاومت بسیج مناسب دانست و گفت : هم اكنون 20پايگاه برادران  ، 20 پایگاه خواهران و 67 پايگاه دانش آموزي در اين شهر فعال هستند.

همچنين حجت الاسلام والمسلمين سرافراز امام جمعه فولاد شهر در آيين مذكور طي سخناني نقش بسيجيان در دفاع مقدس و سازندگي كشور و حضور در عرصه هاي مختلف را يادآوري كرد و گفت : امروز با توجه به حساسيت و وضعيت جهاني ، بايد در عرصه جهاد اكبر تلاش و مجاهدت نمود . وی افزود : اين شهر با حضور اقوام مختلف در واقع يك ايران كوچك است و همه با محبت و احترام متقابل در كنار يكديگر زندگي مي كنند ، وي در پايان اظهار اميدواري نمود كه شهر فولادشهر در زمينه هاي مختلف به نقطه مطلوب دست پيدا كند.

در پايان آيين مذكور ساختمان مركز مقاومت بسيج فولادشهر به عنوان اولین مرکز مقاومت بسیج در سطح استان اصفهان با حضور سردار فدا و ديگر مسئولين حاضر رسما افتتاح و سرهنگ پرويز اميدي فرمانده حوزه مقاومت بسيج ذوب آهن اصفهان  با حفظ سمت ، به عنوان فرمانده اين مركز معرفي گرديد.