۱۳۹۷/۰۱/۱۵

مهندس صادقي در مراسم ديدار نوروزي مديران و كاركنان شر كت:

چشم انداز ذوب آهن درسال97 مطلوب و اميد بخش است

ديدار نوروزي مدير عامل ذوب آهن اصفهان با مديران و كاركنان شركت چهارشنبه 15 فروردين ماه جاري در تالار آهن روابط عمومي شركت برگزار گرديد . در اين مراسم كه جمعي از مسئولین وكاركنان شركت حضور داشتند ، مهندس صادقي مدير عامل شركت طی سخنانی ضمن ارزيابي فعاليت ها و موفقيت هاي شركت در سال 1396 به تشريح شرايط فعلي شركت و چشم انداز اقدامات و برنامه هاي اصلي ذوب آهن در سال 97 پرداخت .

مهندس صادقي در آغاز سخنان خود ضمن عرض تبريك فرارسیدن سال جديد و گرامیداشت سال حمايت ازكالاي ايراني ، به تشريح روند فعاليت هاي شركت در سال گذشته پرداخت و يادآور شد : در سال گذشته چالش هاي بزرگي پيش روي شركت بود كه بسياري از آنها برطرف شده و البته بعضي از آنها همچنان وجود دارد و تنها با همت ، همدلي و سرعت عمل همكاران است كه اين مشكلات در سال جاري نيز برطرف خواهند شد .

مهندس صادقي از حجم بدهي ها، سود بالاي وام هاي بانكي ، مشکلات چارت سازمانی، تامين مواد اوليه و... به عنوان چالش هاي سال 96 ياد كرد و افزود : شركت در سال گذشته ضمن توسعه بازار داخلي اقدام به گسترش صادرات خود نمود و ركوردهاي قبلي در اين زمينه را شكست . ميزان صادرات شرکت به يك ميليون و صد هزار تن رسید و با اخذ استاندارد كرز برای اولین بار محصولات فولادي خود را به كشور انگلستان صادر نمودیم .

وي ادامه داد  : در سال قبل شرايط بازار جهاني فولاد نيز مناسب بود و این امر به همراه صرفه جویی های صورت گرفته و دیگر تدابیر مدیریتی باعث شد در نيمه دوم سال ، شركت از زيان دهي خارج شده و به سود دهي برسد .

وي در ادامه با اشاره به تلاش های صورت گرفته در جهت کاهش سود وام های بانکی و بهبود شرایط پرداخت اقساط ، گفت  :  اقدامات بسیاری جهت جلب حمایت مسئولین از شرکت صورت گرفت و در این راستا در ارديبهشت ماه امسال بخش زیادی از بدهي هاي شرکت با مطالبات تامین اجتماعی از  دولت تهاتر می شود که اقدام بسیار مهمی جهت بهبود شرایط ذوب آهن است .

مهندس صادقي ديگر موفقيت هاي سال قبل شركت را در مواردي از قبيل توليد ريل ملي، توليد تيرآهن هاي بال پهن و موفقيت هاي حاصله در طرح هاي PCI  و.... معرفي نمود و يادآور شد كه ضمن تكميل اين طرح ها در سال جاري کنورتور شماره 4 باتوان داخلی ساخته می شود و كوره بلند شماره يك نيز بعد از اتمام بازسازي و تعميرات دوباره به بهره برداري می رسد

 . مهندس صادقي در ادامه با يادآوري شعار سال جاري با نام حمايت از توليد كالاي ايراني كه توسط مقام معظم رهبري حضرت آيت ا... خامنه اي تعيين شده است يادآور شد : غيرت ايراني و غيرت كاركنان ذوب آهن اقتضاء مي كند كه در جهت تحقق این آرمان تلاش جدی نماییم  و به فعاليت هاي خود در راستاي خودكفايي و استقلال هر چه بيشتر كشور ادامه دهيم .

مهندس صادقي افزود : افزایش ظرفیت ذوب آهن اصفهان مد نظر است و با آن موافبت شده است لذا در سال جاري براي اين موضوع نيز بايد سرمايه گذاري كنيم.

بحران كمبود شديدآب در استان و شركت را جدي بگيريم

مدیر عامل شرکت در بخشی از سخنان خود به موضوع بحران كمبود بارندگي و كمبود آب در سطح استان اشاره كرد و يادآور شد : مهمترين چالش ذوب آهن در سال جاري كمبود آب است و در حال حاضر نيز بخش هايي از كارخانه به همين دليل متوقف شده است .

 وي گفت در سال هاي قبل كمبود آب جدي گرفته نشده و هم اكنون با مشكلات بزر گي روبرو هستيم و چاره اي جز صرفه جويي در مصرف آب هاي موجود و برنامه ريزي براي استفاده از پساب شهرهاي اطراف نداريم .

مهندس صادقی یاد آور شد : سرانه مصرف آب در ايران 40 درصد بيشتر از كشورهاي دنيا و حتي كشورهاي پرآب است و اين رفتار بايد اصلاح شود .

مهندس صادقي در ادامه به سرمايه گذاري براي انتقال آب به ذوب آهن اشاره كرد و افزود : بايد در جای جای ذوب آهن بادقت و شدت تمام صرفه جويي نماييم  و خطر کم آبی که شرکت را تهدید می کند به حداقل برسانيم .

وی با اشاره به حفظ كرامت انساني و تلاش براي بهبود رفاه كاركنان يادآور شد : همكاري ، جديت ، همدلي و تلاش كاركنان موجب موفقيت هاي فعلي شركت شده که جای قدردانی بسیار دارد .