۱۳۹۶/۱۲/۲۳

 

ثبت رکورد سالانه تولید کک در ذوب آهن اصفهان

تلاشگران ذوب آهن اصفهان موفق شدند در سال 96 رکورد سالانه جدیدی در تولید کک به ثبت برسانند .

مهندس رضوانیان در این خصوص گفت : با همت و تلاش شبانه روزی کارگران بخش تولیدات کک و مواد شیمیایی موفق شدیم رکورد سالانه تولید کک را پس از 50 سال در کارخانه ذوب آهن اصفهان با تولید یک میلیون و 240 هزار تن کک پشت سر بگذاریم.

وی افزود : دست یابی به این رکورد بر اساس توان و دانش کارکنان این شرکت صورت گرفت .این موفقیت در حالی حاصل شد که پیمانکاران خارجی نقشه ها و تجهیزات لازم را به کارخانه ارائه ندادند و کارگران بخش کک سازی همچون گذشته با تکیه بر دانش بومی و تجربه ای که در این شرکت مادر صنعتی طی سالیان متمادی کسب نمودند نسبت به طراحی ، ساخت و بهره برداری از تجهیزات و قطعات اقدام نمودند و برگ زرین دیگری را درکارنامه پر افتخار ذوب آهن اصفهان و در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل ثبت نمودند .

مدیر بخش تولیدات کک و مواد شیمیایی تصریح کرد : افزایش تولید کک در ذوب آهن اصفهان ، تولید زغال سنگ کشور را نیز افزایش داد و یک رکورد نیز در این زمینه ثبت شد .

مهندس رضوانیان یادآورشد: برای تولید یک میلیون و 240 هزار تن کک ، یک میلیون و 800 هزار تن کناسنتره زغال سنگ نیاز است که برای تامین آن تمام زغال تولید داخل ( 80 درصد کل زغال مورد نیاز )  توسط ذوب آهن مورد استفاده قرار گرفت که حمایت بسیار خوبی از معادن زغال سنگ داخلی محسوب می شود .  

وی ادامه داد : تلاش می کنیم در سال 97 با راه اندازی باتری شماره 2 کک سازی ، تولید کک را به یک میلیون و 700 هزار تن برسانیم که این امر در افزایش تولید زغال داخلی نیز موثر است .

مدیر تولیدات کک و مواد شیمیایی ذوب آهن افزود : تولید فولاد در ذوب آهن به تولید کک وابسته است و لذا امیدواریم با راه اندازی باتری شماره 2 و همچنین راه اندازی کوره بلند شماره یک در سال آینده شاهد رکورد های جدیدی در تولید کک و فولاد در ذوب آهن اصفهان باشیم .

مهندس رضوانیان با بیان این موضوع که واردات هرتن کک حدود 400 دلار هزینه دارد ، افزایش تولید این محصول را ، گام مهمی درجهت افزایش سود شرکت و کاهش هزینه ها دانست .