۱۳۹۶/۱۲/۱۶

حفظ فضای سبز و صرفه جویی گسترده در آب ، اولویت های اصلی ذوب آهن اصفهان

مراسم روز درختكاري در ذوب آهن اصفهان در مجموعه نهالستان با حضور تعدادي از معاونين ، مديران و كاركنان شركت و با حضور آیت ا... رهبر مسئول هماهنگی تبلیغات اسلامی شرکت در  روز سه شنبه 15 اسفند طی آيين ویژه ای برگزار گرديد .

در این آیین آيت ا... رهبر به بياناتي از ائمه معصومين در مورد ثواب كاشتن درخت پرداخت و يادآور شد : سفارش ائمه اطهار (ع)است كه هر درختي را كه بكاري  گويا فردي را زنده كرده اي و بريدن هر درخت بدان معنا است كه انساني زنده را از بين برده اي.  انشاا... خدا منزلت دهد كه فضاي سبز را حفظ و  آلودگي را كاهش دهيم. امید است که  در مقابل آيندگان و تمام موجودات زنده روسفيد باشيم و مديون نباشيم .

در ادامه اين آيين مهندس حسن ضياء معاون پشتيباني و ساخت شركت با گراميداشت روز درختکاری گفت : در راستاي صرفه جويي در مصرف آب به كاشت گونه هايي از درختان به نام قره داغ ، بادام كوهي و زيتون كه نياز به آب كم دارد و در راستاي بيابان زدايي مورد استفاده قرا مي گيرد اقدام كرده ايم  . در حال حاضر به ميزان 2400 هكتار از فضاي سبز شركت توسط آبياري قطره اي انجام می شود كه خود از هدر رفت زياد آب به ميزان قابل توجهي جلوگيري مي كند.

وی با اشاره به اینکه حفظ فضای سبز و صرفه جویی گسترده در آب ، اولویت های اصلی ذوب آهن اصفهان است ، افزود :ذوب آهن خدمت بزرگي براي منطقه انجام داده است وجود 16500 هزار هكتار فضاي سبز در يك كارخانه در دنيا بي نظير است . پرسنل و مديران ذوب آهن بايد اينجا را حفظ نمايند هرچند كه با قهر طبيعت مثل كم آبي هم روبرو هستيم. كارخانه با مشكل كم آبي مواجه است و ما دنبال اين هستيم كه آب و فاضلاب زرين شهر را 90 ليتر در ثانيه به منطقه برسانيم و در مورد آب و فاضلاب فولادشهر و نجف آباد نيز اقداماتي انجام داده ايم

وی افزود : فضاي سبزي كه در كارخانه موجود است براي سلامتي منطقه و خودمان بايد آن را حفظ نماييم و شعار ما اين است كه قهر طبيعت در ما اثر ندارد . ما دنبال اين هستيم كه فضاي سبزمان را از دست ندهيم و اين فضا باقي بماند. ما بايد فرهنگ سازي كنيم چرا که آب در منطقه و كل كشور كمياب شده است . باید اول خودمان این مسئله را درک کنیم و  بعد به كل پرسنل آموزش دهيم كه در مصرف آب صرفه جويي نماييم. به هر طريق بايد اين فضاي سبزمان را حفظ نماييم و منطقه لنجان نيز در اين مورد کمک بسیاری می تواند انجام دهد .