۱۳۹۶/۱۱/۲۸

كاهش هزينه های گاز شرکت با اعمال تعرفه نيروگاهی در آينده نزديك

مهندس مصطفي علوي مدير عامل ، حيدرعلي گوگردچيان معاون بهره برداري شركت گاز استان اصفهان و هيات همراه ضمن بازديد از ايستگاه گاز كارخانه و نيروگاه حرارتی توليد برق شركت با مهندس احمد صادقي مدير عامل ، و تعدادی از دیگر مسئولین شرکت 23 بهمن ماه ديدار و در خصوص امكان تفكيك تعرفه گاز مصرفی شركت به دو بخش صنعت و توليد برق به بحث و تبادل نظر پرداختند .

مهندس صادقي مدير عامل شركت ضمن تبريك سالروز پيروزی انقلاب اسلامی و ايام مبارك دهه فجر به حاضرين در این جلسه گفت : در حال حاضر ذوب آهن اصفهان درصدی از گاز مصرفی خود را صرف توليد برق و انتقال آن به شبكه برق استان اصفهان می كند كه بايد هزينه هاي آن طبق تعرفه نيروگاهي محاسبه گردد . مدير عامل شركت يادآور شد : با اجراي اين طرح درصدي از هزينه هاي شركت كاهش مي يابد و بهره وري بيشتر را شاهد خواهيم بود .

مهندس علوي مدير عامل شركت گاز استان اصفهان گفت : ذوب آهن اصفهان يكي از مصرف كنندگان گاز  طبيعي در استان اصفهان مي باشد كه قسمتي از اين مصرف در جهت توليد وصنعت فولاد و درصدي نيز صرف توليد برق نيروگاه هاي اين شركت مي شود که به لحاظ قانوني مي توان اين دو بخش را تفكيك و از تعرفه هاي مربوط به خود استفاده شود . وي با اشاره به اين موضوع كه تفكيك اين دو بخش مي تواند هزينه هاي گاز مصرفي شركت ذوب آهن را كاهش دهد ، يادآور شد : در حال حاضر زمينه هاي آن فراهم شده است که این تفکیک صورت پذیرد و ذوب آهن اصفهان و شرکت گاز استان اصفهان به تعامل خوبي در اين خصوص رسيده اند تا اين توافق به سرانجام برسد .

مدير عامل شركت گاز استان اصفهان گفت : قسمتي از این كار مستلزم اقدامات فني و بخشي ديگر نيز اقدامات اداري مي باشد كه با همت ذوب آهن اصفهان و شركت گاز استان اصفهان اين مهم هر چه سريعتر عملي خواهد شد . وي ذوب آهن اصفهان را صنعتي ملي و مايه افتخار استان اصفهان دانست و افزود : ذوب آهن اصفهان علاوه بر داشتن محصولات استراتژيك با كيفيت ، اشتغال زایی در استان نیز نموده و كمك به بالندگي اين صنعت وظيفه هر نهادي مي باشد .

ذوب آهن اصفهان در جهت تبدیل شدن به صنعت سبز تلاش زیادی می کند

مهندس علوي گفت : ذوب آهن اصفهان با تخصيص 16 هزار هكتار فضاي سبز و مديريت استفاده از منابع آبي و همچنين استفاده از پساب هاي شهرستان هاي اطراف توانسته در بخش اقدامات زيست محيطي يكي از سرآمدهاي اين صنعت در كشور باشد و مي تواند در آینده يكي از صنايع سبز در کشور باشد .