۱۳۹۶/۱۱/۲۱

افتتاح نمایشگاه توانمندی های خانواده بزرگ ذوب آهن اصفهان

نمایشگاه توانمندی های خانواده بزرگ ذوب آهن و دستاوردهای این شرکت به همراه جشن تجلیل از دانش پژوهان ذوب آهن جمعه 20 بهمن ماه با حضور مهندس صادقی مدیرعامل و جمعی دیگر از مسئولین شرکت افتتاح شد .

این نمایشگاه  به مناسبت دهه مبارک فجر ، در فضایی بالغ بر 2000 هزار متر مربع و در 42 غرفه تا 23 بهمن ماه از ساعت 17 تا 21 در مجموعه شفق در حال برگزاری است و پذیرای عموم مردم و همکاران گرامی می باشد .

همچنین جشن تجلیل از دانش پژوهان ممتاز شرکت نیز 20 بهمن ماه در سالن استاد توصیفیان در مجموعه شفق آغاز شد که در 15 برنامه ادامه خواهد یافت و بخشی از این جشن ها در سالن نبرد ورزشگاه فولادشهر برگزار می گردد .

در این جشن ها حدود 5 هزار از خانواده های شرکت  که بر اساس مدارک ارسالی ، دانش آموز یا دانشجوی ممتاز دارند دعوت شده اند و در مجموع 15 هزار نفر از اعضاء خانواده بزرگ ذوب آهن شاهد برنامه های متنوع فرهنگی ، هنری خواهند بود.

نمایشگاه توانمندی های خانواده ذوب آهن ارزنده است و توسعه می یابد

مهندس صادقی پس ازبازدید از غرفه های نمایشگاه به خبرنگار ما گفت : نمایشگاه خوب و ارزنده ای است و انتظار می رود که هرسال در معرفی توانمندی های شرکت ، خدمات قابل ارائه ، محصولات و ... شاهد رشد بیشتری باشیم .

وی افزود : این توانمندی ها بسیار ارزشمند است و سعی می شود فضا و امکانات بیشتری در سال های آینده در اختیار این نمایشگاه قرار گیرد و زمان آن هم بیشتر شود تا هم کالاهای ساخته شده توسط کارکنان شرکت قابل عرضه و فروش باشد و هم توانمندی های شرکت به مردم به خوبی عرضه گردد .

مدیرعامل شرکت تصریح کرد : ذوب آهن ، امکانات وتوانمندی های بسیاری دارد که قابل درآمدزایی است و باید بتوانیم به خوبی به مردم عرضه کنیم .

مهندس صادقی گفت : بومی سازی و اقتصاد مقاومتی در ذوب آهن اصفهان جاری است اما انتظار از این مجتمع عظیم صنعتی این است که نه تنها نیازهای خود بلکه نیازهای کل صنعت فولاد کشور را پاسخ دهد و باید در این راستا همت بیشری صورت گیرد .

مدیرعامل شرکت که در غرفه های نمایشگاه به ویژه در غرفه هایی که توانمندی های ذوب آهن اصفهان ارائه شده بود ، با صبر و دقت به سخنان غرفه داران توجه نمود و توصیه های کاملی ارائه کرد ، به خبرنگار ما در این خصوص گفت : در بازدید از غرفه ها تلاش نمودم که همکاران را بیشتر تشویق و تهییج نمایم برای تلاش در جهت ساخت داخل و افزاش توانایی های داخلی چرا که این دانش و تخصص را داریم و این امر را در صنعت نشان داده ایم .

وی افزود : این توانایی هایی که در ذوب آهن اصفهان وجود دارد نه تنها می تواند این شرکت را متحول سازد بلکه برای صنعت کشور یک سرمایه ارزشمند است . وظیفه ما این است که این توانمندی ها را بیش از گذشته به مرحله عمل نزدیک کنیم .

مهندس صادقی افزود : طی دو سال گذشته ، حرکت های بسیار خوب و ارزشمندی صورت گرفته که مهمترین آن  استفاده بیشتر از توان و دانش کارکنان شرکت در جهت تامین نیازهای ذوب آهن بوده است . این امر منجر به صرفه جویی های کلانی در طراحی ، ساخت  و تامین تجهیزات مورد نیاز تولید محصولات جدید شده است و همه این ها حاصل اعتماد به توان و دانش داخلی وافزایش انگیزه هاست .

مدیرعامل شرکت برخی از این موفیت ها را شامل طراحی و تولید بیم بلانک ، بازسازی غبارگیرهای کنورتورهای فولاد سازی ، پروژه POST COMBOSTION یا احتراق ثانویه و بسیاری فعالیت های دیگر ذکر نمود و افزود : امیدوارم با این فعالیت ها به جایی برسیم که صادر کننده دانش فنی به دیگر کشورها باشیم .

مهندس صادقی یکی دیگر از وجوه برجسته این نمایشگاه را ، توسعه فرهنگی ذکر نمود و گفت : ذوب آهن اصفهان از دیرباز در راستای مسئولیت های اجتماعی خود به آموزش و توسعه فرهنگی توجه ویژه نموده است و این نمایشگاه تنها بخش کوچکی از توانمندی های فرهنگی خانواده بزرگ ذوب آهن اصفهان را ارائه می کند که توسعه آن می تواند انگیزه کارکنان برای فعالیت های فرهنگی را افزایش دهد.