۱۳۹۶/۱۱/۲۱

محمد رضا طالقاني ؛ پهلوان پايتخت و محافظ ويژه حضرت امام خميني (ره) :

تلاشگران ذوب آهن اصفهان ، پهلوانان صنعت کشور هستند

مراسم گراميداشت سي و نهمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي در روز چهارشنبه 18 بهمن ماه سال جاري با حضور با شكوه مديران و كاركنان شركت و تعدادي از مسئولين ورزشي شهرستان لنجان و پيشكسوتان ورزشي ذوب آهن در تالار روابط عمومي شركت برگزار شد .

محمد رضا طالقاني معروف به پهلوان پايتخت و محافظ ويژه حضرت امام خميني (ره) در روز 12 بهمن ماه و روز ورود رهبر كبير انقلاب اسلامي ايران از فرانسه به ايران سخنران ویژه این مراسم بود كه با استقبال حاضران روبرو شد.

در ابتداي اين مراسم آيت ا... رهبر مسئول دفتر هماهنگي تبليغات اسلامي ذوب آهن با عرض تبريك دهه فجر و سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران به تمامي فجر آفرينان و حاضران مراسم طي سخناني به اهميت انقلاب اسلامي در قرن معاصر و عظمت مقام والاي حضرت امام(ره) به عنوان رهبر كبير انقلاب اسلامي پرداخته و يادآور شد :  حضرت امام (ره ) يك شخصيت بزرگ با ابعاد مختلف بوده و فرصت زيادي براي تشريح هر كدام از اين ابعاد لازم است ولي از همه مهمتر جنبه هاي معنوي و اتكال اوبه خدا و روحيه عبادت و شب زنده داري اوست . ساده زيستي او در طول زندگي و از جمله زندگي در نجف و بعد زندگي در پاريس به گونه اي بود كه تعجب همگان و خبرنگاران خارجي را برانگيخته بود . آيت ا... رهبر در ادامه سخنان خود به عوامل پيروزي انقلاب اسلامي و از جمله اسلام و معنويت ، رهبري و اتحاد اشاره و اظهار داشت :  مقام معظم رهبري حضرت آيت ا... خامنه اي نيز داراي ويژگي هاي شخصيتی حضرت امام (ره) است و براي حفظ انقلاب نيز به همان عوامل پيروزي بايد متكي باشيم .          

در ادامه مراسم استاد محمد رضا طالقاني طي سخناني ايام ا... دهه فجر را به حاضران مراسم تبريك گفت و افزود :  مخلص مردم ايران هستم و هر جا حرف از كشتي باشد حاضر مي شوم و حالا هم افتخار دارم كه در جمع كاركنان ذوب آهن اصفهان هستم . من پهلوان ورزشي كشتي هستم و شما هم پهلوان صنعت فولاد هستيد و حالا هم بايد توليدات وموفقيت هاي خود را بيشتر از اين كنید .

پهلوان محمد رضا طالقاني به خاطرات خود از مسابقات ورزشي در خارج از كشور پرداخت و از عظمت ايران و سرود ملي اي  ايران در اين مسابقات و خصوصاً حضور پهلوان رسول خادم در آمريكا و پيروزي او در اين مسابقه سخن گفت .

وي در ادامه خاطره ای از نقش خود در بر هم زدن جام مسابقات آريا مهر در مهرماه 1357 ذکر کرد و گفت : در مهر 57 سخن از برگزاري مسابقات كشتي جام آريا مهردر تهران بود و از طرفي مردم كه در حال انقلاب و اعتراض به رژيم شاه بودند از ما مي خواستند كه با مردم همراهي كنيم و اهداف رژيم شاه از اين مسابقات را نقش بر آب كنيم. روز اول مسابقه بود كه صبح زود بر ديوارهاي ورزشگاه نوشته بودند قهرمانان كشتي نمي گيرند و نام من را زير آن نوشته بودند. ورزشكارها هم جمع شدند و عهد بستند كه كشتي نگيرند و به اين ترتيب تيم هاي خارجي از ايران رفتند.

چند روز بعد حاج مهدي عراقي از مبارزان كشور و هم محلي ما از من براي رفتن به پاريس و حضور در كنار امام خميني (ره) دعوت كردند  ومن را به عنوان محافظ ويژه امام انتخاب نمودند .  بلاخره در روز 12 بهمن از درب ورودي دانشگاه تهران تا بهشت زهرا (س)همراه ماشين امام (ره) بودم و در بهشت زهرا (س) نيز حضرت امام خميني(ره) را سوار هلي كوپتر نموديم .

پهلوان طالقاني در ادامه به ويژگي هاي شخصيتي حضرت امام(ره) و خصوصاً آرامش خاطر و روحيات ورزشي او اشاره كرد و در پايان با ذكر مسئوليت هاي ورزشي خود و اعلام آمادگي براي همراهي با انقلاب و مردم ايران به عنوان يك خادم ورزشكار و هيئتي به سخنان خود پايان داد.

در پايان اين مراسم برندگان مسابقه كتابخواني مندرج درآتشكار بدین شرح معرفي و جوايز خود را دريافت نمودند : يوسف لك ،   مسعود كيانرثي ، مجيد صالحي  ، علي صالحي  ، قاسم رفيعي ، افشين اميدي ، حسين احمدي ، محمد محمدي ، خانم ندا محمدي  .

همچنين 30 نفر از افراد شركت كننده در راهپيمايي روز 18 بهمن در مسير مزار شهداي گمنام تا درب جنوبي كارخانه كه درمراسم حضور داشتند توسط بسيج ذوب آهن به قيد قرعه انتخاب و در شماره بعدي آتشكار معرفي  خواهند شد.