۱۳۹۶/۱۱/۱۶

برنامه شركت سرمايه گذاري تامين اجتماعي (شستا ) براي واگذاري تعدادي از شركت هاي تابعه

نشست ارائه برنامه هاي شركت سرمايه گذاري تامين اجتماعي (شستا) براي ساماندهي و واگذاري 157 شركت تابعه با حضور دكتر مهر عليزاده استاندار اصفهان ، اعضاي اتاق بازرگاني  ، اتاق تعاون و جمعي از مديران عامل و دست اندركاران شركت هاي مختلف دولتي ، تعاوني و خصوصي و ديگر مسئولين استان در روز دوشنبه 16 بهمن ماه سال جاري در سالن جلسات استانداري اصفهان  برگزار شد .

در اين جلسه دكتر مهر عليزاده استاندار اصفهان ضمن تبريك ايام ا... دهه فجر و گراميداشت ياد و خاطره شهداي  انقلاب اسلامي ، برگزاري جلسه ارائه برنامه هاي شستا براي واگذاري شركت هاي تابعه آن راكاري مهم و در راستاي اجراي سياست هاي اقتصاد مقاومتي برشمرد و يادآور شد : دولت با هر شيوه اي به دنبال تقويت بخش خصوصي و واگذاري واحدهاي توليدي به آن بوده و برگزاري چنين جلساتي با حضور علاقمندان  و خريداران در نوبت هاي بيشتر و با اطلاعات دقيق تر اجراي خصوصي سازي را تسهيل مي كند . وي گفت : هر دو بخش دولتي وخصوصي مسئول ساختن كشور هستند و خوب است اتاق بازرگاني اصفهان محور اين جلسات باشد و استانداري نيز تسهيلات لازم را در اين زمينه فراهم مي آورد .

در اين نشست مهندس مرتضي لطفي مدير عامل شركت سرمايه گذاري تامين اجتماعي (شستا) نيز طي سخناني يادآور شد : با مشاركت سازمان تامين اجتماعي 157 شركت و بنگاه اقتصادي مختلف شناسايي و در قالب بورس كالا و فرابورس به بخش خصوصي واگذار مي شود .

وي افزود : با اين كار از رقابت با بخش خصوصي پرهيز كرده و به تقويت آن مي پردازيم و با برون سپاري بعضي از شركت هاي مجموعه شستا ،  اصلاح ساختاري و سرمايه اي در اين مجموعه انجام خواهد شد .

مدير عامل شركت سرمايه گذاري تامين اجتماعي (شستا) تصریح کرد : به دنبال تعامل بيشتر با دولت و مجلس هستيم و تا سال آينده همه مطالبات سازمان تامین اجتماعی  با بانك مركزي به گونه ای تهاتر می شود که مشکل بدهی های بانکی و تسهیلاتی که شرکت های تابعه تامین اجتماعی دریافت نموده اند حل شود  .

مهندس لطفي افزود : فرايندها و تشريفات اين واگذاري ها انجام شده و جلسات متعددي  هم برگزار شده و در آينده نيز اين جلسات ادامه خواهد داشت .

وي افزود : ما به طور جدي در اين راه وارد شده و مسئله اشتغال و حقوق شاغلين اين شركت ها بعد از واگذاري نيز مد نظر بوده و مشوق هاي لازم نيز براي خريداران در نظر گرفته شده است .

در ادامه اين جلسه دكتر سعيد خدادادي مدير عامل هلدينگ صبا تامين نيز طي سخناني گفت : تا پايان سال 98 خروج كامل از همه بنگاه ها با حفظ سهام 40 درصدي انجام خواهد شد و مجموعه صبا تامين تا سال 1404 به 5 هلدينگ بزرگ و اصلي تبديل خواهد شد . وي ضمن برشمردن شرايط شركت هاي درحال ادغام ، پراكندگي مديريتي و عدم هم افزايي فعلي آنها را عامل اصلي اين ادغام دانست .

وي گفت : واگذاري45 شركت مد نظر به بخش خصوصي نيز موجب بهره وري بيشتر آنها خواهد شد .

دكتر خدامرادي ضمن تشريح نحوه واگذاري شركت ها به سه مرحله فراخوان ، تفاهم و عقد قرارداد واگذاري شركت ها اشاره كرده و در پايان نام 45 شركت مختلف ومتنوع توليدي قابل واگذاري در اولين مرحله واگذاري را معرفي نمود . شايان ذكر است مشخصات كامل 45 شركت مذكور در وب سايت هلدينگ صبا تامين عرضه شده است.